02166915611-09124732005 masoudpaiam@karmaphone.org

قرارداد نظارت و مشاوره

قرارداد نظارت و مشاوره

در اغلب شرکت‌ها برای جلوگیری از خرابی تجهیزات موجود همواره از افرادی جهت مشاوره و نظارت بر روی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند. این افراد روش‌های جلوگیری از آسیب‌رسانی به تجهیزات را گوش زد می‌کنند و هم چنین نظارت بر روی نحوه کار با دستگاه و این تجهیزات نیز یکی از بزرگ‌ترین خواسته مدیران است که این افراد این کار را به خوبی انجام می‌دهند. به غیر از این موارد بیان‌شده هر شرکتی در تلاش برای بهینه‌سازی امور خود است که این بهینه‌سازی شامل کارکرد افراد و هم چنین کارکرد سیستم های موجود و استفاده درست از آن‌ها می‌شود.
استفاده از تجهیزات مخابراتی و مرکز تلفن خصوصی یکی از نیازهای اساسی و اولیه این مجموعه‌ها است اما نوع استفاده از این دستگاه و انتخاب آن با شرح کار شرکت رابطه‌ای مستقیم دارد. استفاده از این سیستم ها نیاز به آشنایی کامل با سانترال و ویژگی‌های آن دارد که در این زمینه حتماً باید از فردی آشنا کمک گرفت.

گروه فنی مهندسی کارمافون آماده ارائه خدمات مشاوره به شرکت‌ها است.

این مجموعه با داشتن کادری مجرب و متخصص و آشنا به کلیه ویژگی‌های دستگاه سانترال به ویژه دستگاه‌های سانترال پاناسونیک و تلفن‌های آن همواره آماده ارائه خدمات مشاوره و نظارتی به شرکت‌ها، مؤسسات، ارگان های دولتی و… می‌باشد. گروه فنی مهندسی ارتباط برای پیشبرد و توسعه ارتباطات و استفاده بهینه هر مجموعه‌ای از این محصولات ارتباطی و با توجه به دانش کامل در رابطه با کارایی‌های سیستم‌های ارتباطی پاناسونیک بسته به نیاز مشتریان و تجربه‌های گوناگون راه‌اندازی دستگاه سانترال برای شرکت‌ها و اصناف در نظر دارد که قراردادهای نظارت و مشاوره را با این مجموعه‌ها برقرار نماید تا بتواند گام کوچکی در راستای تحقق اهداف شما مشتریان عزیز برداشته باشد.
به دلیل نداشتن آگاهی کامل نسب به امکانات بی‌نظیر دستگاه سانترال، این گروه فنی با عقد قرارداد با شرکت‌ها خدمات زیر را از ابتدایی‌ترین حالت تا پیشرفته‌ترین آن را ارائه می‌دهد.
  • ارائه خدمات مشاوره خرید سانترال و تجهیزات جانبی
  • ارائه خدمات نظارت بر استفاده از سانترال و آموزش نحوه صحیح استفاده از آن
  • ارائه طرح‌های بهینه‌سازی و مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی و به طور عمده تماس‌های از دست رفته
  • ارائه نرم‌افزارهای مکمل برای بهبود روند پاسخ‌گویی و نظارت بر کیفیت
  • ارائه برنامه‌های کاربردی برای مدیریت بر مکالمات
  • ارائه طرح‌هایی برای افزایش راندمان تماس‌ها
  • ارائه طرح‌هایی برای استفاده و کاربری بیشتر از سانترال
  • آموزش و پیاده‌سازی کدهای کاربری دستگاه سانترال
  • مشاوره جهت خرید و انتخاب سر ویس‌های مخابراتی
تفکر و باور افراد بر این اساس است که دستگاه سانترال فقط قابلیت جمع‌آوری خطوط شهری را دارد و امکان استفاده از این خطوط را برای کاربران خود آزاد می‌سازد. این باور غلط و بسیار ناامیدکننده را با عقد قرارداد با این مجموعه از بین ببرید و با استفاده از قابلیت کاربردی سیستم های ارتباطی سانترال به سمت توسعه شرکت خود گام بردارید و از حداکثر امکانات دستگاه خود بهره‌مند شوید.
ما نیز به عنوان نمایندگی پاناسونیک سعی داریم تا شما بتوانید از تمام قابلیت‌های دستگاه خود نهایت استفاده را برده و خدماتی در خور نام پاناسونیک به شما ارائه کرده باشیم.