02166915611-09124732005 masoudpaiam@karmaphone.org

آشنایی با تکنولوژی HD در نسل جدید دوربین های آنالوگ

به محض اینکه نام اچ دی را می شنویم به یاد دوربین های تحت شبکه خواهیم افتاد، همینطور هم هست ولی این تکنولوژی HD CCTV نسلی جدید از دوربین های مداربسته است که پا به میان گذاشته تا گذار از دنیای آنالوگ به دنیای دوربین های تحت شبکه را آسان تر کند. این تکنولوژی را اکثر فعالان بازار سیستم های امنیتی با دوربین های HD-SDI می شناسند البته صحیح هم هست ولی رشد این تکنولوژی به خاطر معایب این سیستم بسیار کند بود و به گفته بسیاری از تولید کنندگان موفق نبود، اما از ابتدای سال ۲۰۱۴ و با پا به میان گذاشتن این تکنولوژی با معایب بسیار کمتر و رقابتی شدن بین چند شرکت عمده تولید کننده، دوباره جان گرفت.

تاریخچه تکنولوژی HD را می توان  سال ۱۹۸۹ دانست که موسسه SMPTE یا همان انجمن مهندسین تصاویر متحرک و تلوزیون امریکا The Society of Motion Picture and Television Engineers با استاندارد SMPTE 292M معرفی کرد. که امکان انتقال تصاویر به صورت دیتا از طریق سیستم آنالوگ با پهنای باند نزدیک به ۱٫۵ گیگابایت را فراهم می کرد.

بعید نیست که HD-SDI نیز در سال ۲۰۱۵ حرکت جدیدی را شروع کند، ولی رقبای نوظهور ۲ عامل اصلی را برگ برنده خود میدانند.۱- فاصله کابل کشی که در سیستم های SDI حداکثر ۱۰۰ متر بود و ۲- قیمت بالای این سیستم ها.

سیستم های حفاظتی HD  موجود در بازار با تکنولوژی های متفاوتی از قبیل HDSDI,HDTVI,HDCVI,AHD ارائه می شوند در میان آنها HDSDI  به دلیل قیمت بالا چندان مورد استقبال قرار نگرفت اما تکنولوژی های HDTVI ,HDCVI,AHD با کیفیتی قابل قبول و قیمتی متناسب بسیار محبوب متخصصان و مشتریان سیستم های نظارت تصویری می باشند

هر کدام از این تکنولوژی ها از چیپ ها و الگوریتم های متفاوتی بهره میبرند به همین دلیل تنها قادر می باشند که با DVR های مخصوص خود تبادل تصویر و اطلاعات کنند . رزولوشن دوربین های HD  نیز مانند دوربینهای دیجیتال بر اساس پیکسل می باشد که انواع رایج آن 720p , 1080P  می باشد ،DVR  های جدید  HD  عموما از تعداد محدودی دوربین  IP  و آنالوگ نیز پشتیبانی می کنند که به این نوع DVR ها Tribrid نیز گفته می شود

چگونه HD آنالوگ کار می کند؟

تکنولوژی آنالوگ دوربین مدار بسته برای بیش از سی سال در صنعت امنیت است، برای امنیت کاربران حتی. در زمانی که آنها در محل هستن ،درحالی که صنعت نظارت در حال حرکت به سمت فناوری IP سیستم های آنالوگ هنوز هم انتخاب محبوب هستند

به طور ساده در سیستم های اچ دی مداربسته،  یک دوربین با خروجی دیجیتال توسط یه مبدل به سیگنال قابل ارسال از طریق کابل کواکسیال تبدیل شده و مجدد توسط یک مبدل در داخل دستگاه دی وی آر به پکت های دیجیتال برای کد شدن تبدیل می گردد، به زبان بسیار ساده شما یک دوربین آی پی یا همان دیجیتال را در بستر کابل آنالوگ متصل می کنید، در نتیجه در داخل دوربین خروجی دوربین توسط یک چیپ TX تبدیل به سیگنال آنالوگ شده و در داخل دستگاه ضبط تصویر توسط چیپRX مجدد دیجیتال می شود، پس اولین نکته اینکه برای اتصال این نوع دوربین ها می بایست دستگاه ضبط مخصوص هر سیستم که دارای چیپ RX مربوطه می باشد را استفاده نمود.

. فن آوری جدید HD آنالوگ اجازه می دهد تا شما به ضبط ویدئو با وضوح مگاپیکسل با استفاده از قطعات آنالوگ، و در نتیجه    وضوح HD با کیفیت 720p ازسیستم آنالوگ.

مزایای آنالوگ HD از دوربین های HD IP عبارتند از:

  • هزینه های دوربین پایین تر

  • نصب و راه اندازی ساده، با استفاده از همان روند حال حاضر در محل برای دوربین های آنالوگ استاندارد

  • ادغام آسان به سیستم دوربین مدار بسته موجود

کاربرد دوربین های آنالوگ HD وچگونه کمکی به شما

اگر شما می خواهید نظارت تصویری خود را به عنوان شواهد جرم، برای تشخیص چهره، به خواندن پلاک، یا برای کمک به شناسایی اشیاء، استفاده از آن به شما توصیه می شود. دوربین های آنالوگ HD در نزدیکی ورودی و خروجی در ارتفاع صورت نصب شده می تواند برای ضبط تصویری روشن از هر کس که به خانه و یا کسب و کار مورد نیازشما به شناسایی فردکمک به سزایی کند

وضوح HD نیز در ضبط فیلم واضح و روشن از هر گونه جنایت، حملات، خرابکاری، و یا دیگر رفتار مشکوک برای دیدن دقیقا چه اتفاقی رخ داده ضروری است.

دوربین های آنالوگ HD به عنوان یک جایگزین مناسب برای فن آوری IP به شما برای دسترسی به جدیدترین فن آوری نظارت جهان با بودجه متناسب یک عامل مهم برای کسب و کارهای کوچک است .

  HD   وضوح ویدئو

در تصاویر زیر مقایسه ضبط عکس های نظارت تصویری سیستم مدار بسته توسط دوربین 960H با دوربین AHD..مشاهده می کنید

960H وضوح تصویر

960H-CCTV-camera-resolution

وضوح تصویرAHD 720P

720p-AHD-CCTV-camera-resolution

 1080p-AHD-CCTV-camera-825AHD 1080P دقت تصویر دوربین

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *